Tutustu Lemkemin energiseen henkilöstöön!

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa etunimi.sukunimi@lemkem.fi



Asiakaspalvelu ja laskutus

Ulla Larinmaa

Toimistosihteeri, asiakaspalvelu
020 7 549 400
tilaukset@lemkem.fi

Satu Mustonen

Toimistosihteeri, asiakaspalvelu
020 7 549 400
tilaukset@lemkem.fi

Sara Pamola

Projektikoordinaattori
040 096 3721
sara.pamola@lemkem.fi

Marika Lemmetty

Tuotevastaava (siivous ja kiinteistöhoidon tuotteet)
+358 40 588 5148
marika.lemmetty@lemkem.fi

Tiina Lehtimäki

Talous, HR
+358 40 559 9843
tiina.lehtimaki@lemkem.fi

Energiaprojektien suunnittelu

Jukka Kelin

Projektipäällikkö (Maalämpö)
+358 40 610 8808
jukka.kelin@lemkem.fi

Markus Palo

Projektipäällikkö (Aurinkovoima)
+358 40 662 5583
markus.palo@lemkem.fi

Markku Purhonen

Projektipäällikkö (Valaistus)
+358 40 183 9153
markku.purhonen@lemkem.fi

Matthias Kampe

Tekninen asiantuntija, Energiaprojektit, DI
+358 400 575 939
matthias.kampe@lemkem.fi

Noora Suokas

Suunnitteluinsinööri, Ympäristö ja Energia tek.
+358 40 482 6812
noora.suokas@lemkem.fi

Timo Nisu

Pääsuunnittelija, Sähkötekniikan DI
+358 40 186 3502
timo.nisu@lemkem.fi

Logistiikka

Ville Messo

Logistiikkapäällikkö
000 000 0000
ville.messo@lemkem.fi

Reino Joronen

Varasto

Juha Palo

Varasto

Samuli Lemmetty

Varasto

Viestintä ja markkinointi

Jouni Lautiainen

Viestintä ja Markkinointi
+358 40 840 4645
jouni.lautiainen@lemkem.fi

Niko Nevalainen

Markkinointikoordinaattori
niko.nevalainen@lemkem.fi

Marjut Borgenström-Enbom

Myynti ja markkinointi trainee
marjut.borgentrom-enbom@lemkem.fi

Liiketoiminnan johto

Henrik Lemmetty

Toimitusjohtaja, Hal. pj.
+358 40 071 1339
henrik.lemmetty@lemkem.fi

Olli Rasia

Liiketoimintajohtaja
+358 40 594 1123
olli.rasia@lemkem.fi

Jyri Kelin

Energiaprojektit
+358 40 507 4017
jyri.kelin@lemkem.fi

Tiina Lehtimäki

Talous ja HR
+358 40 559 9843
tiina.lehtimaki@lemkem.fi

Jouni Lautiainen

Viestintä ja Markkinointi
+358 40 840 4645
jouni.lautiainen@lemkem.fi

Ville Messo

Logistiikkapäällikkö
000 000 0000
ville.messo@lemkem.fi

Lem-Kem on itsenäinen ja vakavarainen perheyhtiö

Perheyhtiönä meidän on ollut mahdollista tehdä suuriakin liikkeitä hyvin nopeasti. Pitkästä historiastamme huolimatta, tai kenties juuri sen takia, olemme voineet olla kokeilunhaluisia ja implementoida uusimpia teknologioita tarjontaamme asiakkaidemme tarpeiden muuttuessa. Yrityksemme johto on sitoutunutta ja pisimmät palvelusvuoden talossa ovat yhtä vanhoja kuin talo itse.

Energianerokas palvelukokonaisuus

Palvelukokonaisuutemme on ainutlaatuinen Suomessa. Yhdistämme uusimpia uusiutuvan energian ratkaisuja toisiinsa, synergiaetujen mahdollistamiseksi. Tarkalla insinöörityöllä toteutettuna maalämpöjärjestelmä, aurinkovoimala, sähköauton lataus ja älyvalaistus tukevat kaikki toisiaan älykkäässä kiinteistön energiaverkossa ja muodostavat huoltovarman ja äärimmäisen energiatehokkaan kokonaisuuden.

Asiakkaan iholla jo vuodesta 1985

Kun Lem-Kem perustettiin 1985, yrityksen johtavaksi teemaksi tuli ymmärtää asiakkaan muuttuvia tarpeita. Silloista tuotekatalogia kasvatettiin ja muutettiin asiakkaiden tarpeiden eläessä ja niitä ennakoiden. Tämä ajattelu on myös yrityksen hiilineutraalius -strategian ytimessä. Maailma muuttuu nopeasti ja haluamme auttaa asiakkaitamme johtamaan vihreää siirtymää, kustannustehokkaasti.




10 000 MWh säästettyä energiaa

Säästimme 10 000MWh asiakkaidemme energiaa vuonna 2021

100% kasvu energiaratkaisuissa

Toteuttamiemme uusiutuvan energian projektien määrä kasvaa 100% / vuosi

2-10 vuoden takaisinmaksuaika

Toteuttamiemme energiaprojektien takaisinmaksuaika on n. 2-10 vuotta

90% Net promoter score (NPS)

Asiakkailtamme saamamme luottamus on meille kaikki kaikessa

Tilaa uutiskirje ja kuulet ensimmäisenä mitä uusiutuvan energian kentällä tapahtuu!

Lem-Kem #Energiapodium -uutiskirje on jokaisen kiinteistönomistajan ja päättäjän ykköslähde uusiutuvan energian saloihin ja viimeisimpiin käänteisiin.